Paskelbta: 2020-09-30 21:11:10 CEST
InMedica UAB
Tarpinė informacija

InMedica konsoliduotos finansinės ataskaitos už 2020 m. pirmąjį pusmetį

2020  metų I pusmetis „InMedicai“ buvo nuosaikiai sėkmingas

Medicinos klinikų tinklo „InMedica“ konsoliduotos veiklos pardavimų pajamos 2020 m. I pusmetį  lyginant su 2019 m. I pusmečiu išaugo 17 proc. iki 6,9 mln. Eur. Bet tai 12 proc. mažiau nei buvo planuota. Pardavimus koregavo karantino laikotarpis, tačiau jam pasibaigus, Bendrovė greitai sugrįžo į įprastinį paslaugų lygį.

„2020 metais ir toliau augome tiek organiškai, tiek vykdydami plėtros projektus. Įsigijome keletą klinikų Tauragėje, Vilkaviškyje, Vilniuje, išplėtėme paslaugų spektrą plataus profilio klinikose, o birželio mėnesį investavome ir į medicinos laboratorijų veiklą, įsigydami UAB „Invitro diagnostika“.

Žinoma, Covid-19 pandemija ir karantinas, koregavo galimybes ir planus, tačiau džiaugiamės, kad po karantino gana sklandžiai pavyko atnaujinti veiklą ir užtikrinti įprastinio lygio paslaugų prieinamumą mūsų pacientams.“ –  sako „InMedica“ generalinė direktorė Laura Penikienė.

„InMedica“ grupės pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) 2020 I pusmetį  m. sudarė daugiau kaip 1,1 mln. Eur. Tai yra 14 proc. mažiau nei buvo planuota. Vadovybės vertinimu, atsižvelgiant į nuostolius, patirtus karantino laikotarpiu, tai yra neblogas rezultatas.

“Įvertinus paskutinių mėnesių tendencijas, galima tikėtis, kad per antrąjį pusmetį pavyks pilnai kompensuoti karantino sukeltus praradimus, ir šių metų pajamos bus didesnės nei pernai. Aišku, turime būti pasirengę ir galimiems naujiems iššūkiams dėl antrosios pandemijos bangos, dėl to džiaugiamės nuosaikiai – teigia L. Penikienė.

Apie „InMedica“

Medicinos klinikų tinklas „InMedica“ siūlo diagnostikos, ambulatorinio gydymo, chirurgijos, odontologijos ir kitas medicinines paslaugas. Savo srities profesionalai, naudojantys modernią įrangą, visą dėmesį skiria pacientui ir jo sveikatai bei atlieka išsamius laboratorinius tyrimus.

„InMedica“ grupę sudaro 16 šeimos medicinos centrų, 3 plataus profilio klinikos,1 specializuota kardiologijos klinika ,2 „walk-in“ formato klinikos bei 3 laboratorijos (“Invitro diagnostika“). 2019 metais Vilniuje įsikūrusiame Santariškių medicinos miestelyje savo veiklą pradėjo ir modernus „InMedica“ dienos chirurgijos centras.

2019 m. „InMedica“ grupė gavo 12,7 mln. Eur pajamų. Nuo 2019 m. vasario mėn. 70 proc. „InMedica“ tinklo akcijų valdo didžiausias privataus kapitalo investicinis fondas Baltijos šalyse „INVL Baltic Sea Growth Fund“ per jam priklausančią bendrovę „BSGF Sanus“.

Apie „INVL Baltic Sea Growth Fund“

165 mln. eurų dydžio fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ yra didžiausias privataus kapitalo investicinis fondas Baltijos šalyse, kurio pagrindinis investuotojas yra Europos investicijų fondas (EIF). EIF, kuris yra Europos investicijų banko dalis, įsipareigojo investuoti 30 mln. eurų, o šias investicijas remia Europos strateginių investicijų fondas, esantis Investicijų plano Europai arba Junkerio plano pagrindinė dalis. EIF taip pat įsipareigojo skirti išteklių iš Baltijos inovacijų fondo, „Fondų fondo“ iniciatyvos, sukurtos bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybėmis. Iniciatyva siekiama padidinti kapitalo investicijas į Baltijos šalių mažas ir vidutines įmones, turinčias didelį augimo potencialą.

Fondas siekia suformuoti diversifikuotą portfelį, orientuodamasis į daugumos arba reikšmingos mažumos paketus ir investuodamas 10–30 mln. eurų į bendroves, turinčias didelį augimo potencialą bei gebančias veikti augančios pasaulinės konkurencijos sąlygomis. Fondas orientuojasi į investicijas Baltijos šalyse ir tokiuose kaimyniniuose regionuose kaip Lenkija, Skandinavija ir Vidurio Europa. Fondas jau yra investavęs į dvi bendroves, veikiančias sveikatos priežiūros ir inžinerinių paslaugų srityse.

Fondą valdo viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management, kuri priklauso „Invaldos INVL“ grupei. Šios grupės įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, alternatyvias investicijas, privataus kapitalo turtą, individualius portfelius bei kitas finansines priemones. Įmonėms daugiau kaip 200 tūkst. klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti virš 1 mlrd. eurų vertės turto. Nuo 1991 m. veikianti „Invalda INVL“ sukaupė svarią 28-erių metų patirtį valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama pirmaujančius savo sričių rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.

Daugiau informacijos:

Laura Penikienė

„InMedica“ generalinė direktorė

Tel. +370 620 76145

El. paštas: laura.penikiene@inmedica.lt

 

 

 


InMedica group FA 2020.06.30.pdf