Paskelbta: 2020-09-21 07:22:52 CEST
AB "Invalda INVL"
Kita informacija

„Invlados INVL“ valdoma „INVL Asset Management“ įsteigė subfondą „INVL Partner Global Distressed Debt Fund I“

„Invaldos INVL“ valdoma viena pirmaujančių Lietuvoje turto valdymo bendrovių „INVL Asset Management“ įsteigė subfondą „INVL Partner Global Distressed Debt Fund I“. Naujas subfondas investuos į pasaulinio lygio valdytojo įsteigtą nuvertėjusių skolų fondą (angl. distressed debt).

„Mes nuolat ieškome naujų idėjų alternatyvių investicijų srityje. Investavimas į nuvertėjusias skolas yra visiškai nauja alternatyvaus investavimo niša mūsų regione. Tikimės, kad vietos rinka tam jau yra pribrendusi ir pasinaudos išskirtinėmis investicijų galimybėmis“, – sako „INVL Asset Management“ generalinė direktorė Laura Križinauskienė.

Pasak L. Križinauskienės, skolos yra mažiau rizikingos investicijos nei akcinis kapitalas. Pagrindinė investavimo į nuvertėjusias skolas strategija – su nuolaida įsigyti įmonių skolos vertybinių popierių (kurie dažnai būna užtikrinti turtu) ar išpirkti bankų paskolas. Grąža sugeneruojama emitentui išsisprendus likvidumo ir mokumo problemas ir išpirkus vertybinius popierius už nominalią vertę arba pertvarkius įmonės kapitalo struktūrą, pavyzdžiui, konvertavus skolą į akcijas.

Be to, pasaulio finansų rinkos daugiau kaip dešimtmetį nematė krizės, įmonės daug skolinosi, tačiau dėl netikėtai užklupusios koronaviruso pandemijos padaugėjo atsiskaitymo su kreditoriais problemų turinčių bendrovių, todėl dabar palankus metas tokioms investicijoms.

„Siekiame suteikti Baltijos šalių investuotojams galimybę investuoti į pasaulinio lygio fondus, į kuriuos dėl aukštų finansinių reikalavimų įprastai patekti jiems būtų sudėtinga. Šiuo metu deriname bendradarbiavimo sąlygas su vienu iš lyderiaujančiu pasaulyje nuvertėjusių skolų valdyme fondų valdytoju. Todėl tokio fondo įsteigimas yra svarbus žingsnis, atveriant vartus į naują investavimo nišą“, – sako „INVL Asset Management“ generalinė direktorė Laura Križinauskienė.

Apie „INVL Asset Management“

Viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“ priklauso „Invaldos INVL“ grupei. Šios grupės įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas alternatyvias investicijas. Grupės bendrovėms daugiau kaip 200 tūkst. klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti daugiau kaip 1 mlrd. eurų vertės turto. Nuo 1991 metų veikianti „Invalda INVL“ sukaupė 28 metų svarią patirtį valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.

Daugiau informacijos:
Kristina Malevskienė
„INVL Asset Management“ komunikacijos vadovė
Tel. 8 686 35626
el. paštas: media@invl.com