Avaldatud: 2020-05-22 09:00:00 CEST
Nasdaq Tallinn
Pressiteade

Nasdaq Balti börside võlakirjanimekirjas noteeriti Ignitis Group’i võlakirjad

 

Tallinn/Riia/Vilnius, Nasdaq Balti börsid – 22. mai 2020

Nasdaq (NDAQ) teatab, et täna noteeriti Balti börside võlakirjanimekirjas Leedu energiaettevõtte Ignitis Group’i võlakirjad. Ametlikult kaubeldakse võlakirjadega Nasdaq Vilniuse turul.

Ignitis Group’i võlakirjaemissiooni kogumaht on 300 miljonit eurot. Aastane kupongimäär on 2% ning võlakirjade lunastamistähtaeg on 10 aastat.

„Investorite huvi võlakirjaemissiooni vastu näitab, et meisse usutakse ja meie tegevusse soovitakse panustada. Ignitise fookus on energiasektori jätkusuutlikul arengul ja dekarboniseerimisel ning finantsturud näivad seda suunda hindavat. Võlakirjaemissiooni õnnestumine on kinnitus, et oleme õigel teel,“ ütles Ignitis Group’i juht Darius Maikstėnas.

Ignitis Group plaanib kaasatud kapitali kasutada roheenergia investeeringute tegemiseks, energia jaotusvõrgu efektiivsuse tõstmiseks ja olemasolevate laenude refinantseerimiseks.

Võlakirjaemissiooni korraldasid BNP Paribas, Citi, J.P. Morgan ja Luminor pank. Ignitis Group emiteeris võlakirju ka 2017. ja 2018. aastal, mil kaasas 600 miljonit eurot roheenergia projektidesse panustamiseks.

Ignitis Group on rahvusvaheline energiaettevõte ja üks suuremaid energiaettevõtteid Baltikumis. Gruppi kuuluvad ettevõtted toodavad ja jaotavad energiat, lisaks arendavad nutikaid energiasüsteeme. Ignitis Group on keskendunud roheenergiale ning on võtnud eesmärgiks saada Balti regioonis uue energia kompetentsikeskuseks. Ignitis Group’i ettevõtted tegutsevad Leedus, Lätis, Eestis, Poolas ja Soomes. Ignitise innovatsioonifond investeerib energia iduettevõtetesse Ühendkuningriigis, Norras, Prantsusmaal ja Iisraelis.

Nasdaq, Inc. on maailma juhtiv kauplemis-, börsitehnoloogia-, noteerimis-, teabe- ja avalike ettevõtete teenuste pakkuja, tegutsedes kuues maailmajaos. Maailma esimese elektroonilise börsi loojana kasutatakse meie tehnoloogiat enam kui 85 väärtpaberiturul rohkem kui 50 riigis. Ligikaudu üks kümnest väärtpaberitehingust maailmas tehakse Nasdaqi tehnoloogia vahendusel. Nasdaq on koduks 4000 noteeritud ettevõttele, mille turuväärtus on kokku üle 15 triljoni dollari. Loe täpsemalt: nasdaq.com, nasdaqbaltic.com.
 

Lisainfo:
Ott Raidla
Nasdaq Tallinn
Turundus- ja kommunikatsioonijuht
Tel: +372 640 8862
Mobiil: +372 5552 4824
ott.raidla@nasdaq.com