Paskelbta: 2020-05-12 12:38:29 CEST
InMedica UAB
Metinė informacija

UAB InMedica metinis pranešimas ir konsoliduotos finansinės ataskaitos už 2019 metus

Medicinos klinikų tinklo „InMedica“ konsoliduotos audituotos veiklos pardavimų pajamos 2019 m. išaugo 38 proc. iki 12,7 mln. Eur. Pardavimų augimą paskatino didėjantis padalinių skaičius bei teikiamų paslaugų spektro plėtra.

„2019 metais ekonominė ir investicinė aplinka leido vykdyti „Inmedica” klinikų plėtrą  – įsigijome kliniką Šiauliuose, atidarėme naują kliniką Domeikavoje, taip pat išplėtėme teikiamų paslaugų spektrą atidarydami modernų dienos chirurgijos centrą Santariškių medicinos miestelyje. Tokiu būdu siekėme didinti medicinos paslaugų prieinamumą ir kuo geriau atliepti klientų poreikius“, –  sako „InMedica“ generalinė direktorė Laura Penikienė.

„Inmedica“ grupės pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) 2019 m. sudarė daugiau kaip 2,4 mln. Eur, o grynasis pelnas siekė 780 tūkst. Eur. Visą uždirbamą pelną „InMedica“ reinvestuoja į tolimesnę verslo plėtrą, mokėti dividendų akcininkams bendrovė neplanuoja.

„Jei praėjusieji metai buvo stabilaus augimo laikotarpis, tai šiais metais, šalyje paskelbus karantiną, patekome į iššūkių ir didelio neapibrėžtumo laikotarpį. Uždraudus ambulatorines paslaugas, reikšmingai sumažėjo bendrovės komercinės pajamos, todėl 2020 m. „Inmedica” grupės pajamos bus mažesnės nei planuota. Kita vertus, akcininkų orientacija į ilgalaikę perspektyvą ir neseniai išplatinta obligacijų emisija mums užtikrina galimybę ir toliau vykdyti plėtrą bei išnaudoti naujai atsirandančias galimybes rinkoje, todėl esame pasirengę augti net ir didelio neapibrėžtumo sąlygomis – teigia L. Penikienė.

Apie „InMedica“

Medicinos klinikų tinklas „InMedica“ siūlo diagnostikos, ambulatorinio gydymo, chirurgijos, odontologijos ir kitas medicinines paslaugas. Savo srities profesionalai, naudojantys modernią įrangą, visą dėmesį skiria pacientui ir jo sveikatai bei atlieka išsamius laboratorinius tyrimus.

„InMedica“ grupę sudaro 16 šeimos medicinos centrų, 3 plataus profilio klinikos, 1 specializuota kardiologijos klinika bei neseniai prie grupės prisijungusios 2 „walk-in“ formato „Altameda“ klinikos. 2019 metais Vilniuje įsikūrusiame Santariškių medicinos miestelyje savo veiklą pradėjo ir modernus „InMedica“ dienos chirurgijos centras.

2019 m. „InMedica“ grupė gavo 12,7 mln. Eur pajamų. Nuo 2019 m. vasario mėn. 70 proc. „InMedica“ tinklo akcijų valdo didžiausias privataus kapitalo investicinis fondas Baltijos šalyse „INVL Baltic Sea Growth Fund“ per jam priklausančią bendrovę „BSGF Sanus“.

Apie „INVL Baltic Sea Growth Fund“

165 mln. eurų dydžio fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ yra didžiausias privataus kapitalo investicinis fondas Baltijos šalyse, kurio pagrindinis investuotojas yra Europos investicijų fondas (EIF). EIF, kuris yra Europos investicijų banko dalis, įsipareigojo investuoti 30 mln. eurų, o šias investicijas remia Europos strateginių investicijų fondas, esantis Investicijų plano Europai arba Junkerio plano pagrindinė dalis. EIF taip pat įsipareigojo skirti išteklių iš Baltijos inovacijų fondo, „Fondų fondo“ iniciatyvos, sukurtos bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybėmis. Iniciatyva siekiama padidinti kapitalo investicijas į Baltijos šalių mažas ir vidutines įmones, turinčias didelį augimo potencialą.

Fondas siekia suformuoti diversifikuotą portfelį, orientuodamasis į daugumos arba reikšmingos mažumos paketus ir investuodamas 10–30 mln. eurų į bendroves, turinčias didelį augimo potencialą bei gebančias veikti augančios pasaulinės konkurencijos sąlygomis. Fondas orientuojasi į investicijas Baltijos šalyse ir tokiuose kaimyniniuose regionuose kaip Lenkija, Skandinavija ir Vidurio Europa. Fondas jau yra investavęs į dvi bendroves, veikiančias sveikatos priežiūros ir inžinerinių paslaugų srityse.

Fondą valdo viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management, kuri priklauso „Invaldos INVL“ grupei. Šios grupės įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, alternatyvias investicijas, privataus kapitalo turtą, individualius portfelius bei kitas finansines priemones. Įmonėms daugiau kaip 200 tūkst. klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti virš 1 mlrd. eurų vertės turto. Nuo 1991 m. veikianti „Invalda INVL“ sukaupė svarią 28-erių metų patirtį valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama pirmaujančius savo sričių rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.

 

 

 

 

 

 

         Loreta Lapinienė
         loreta.lapiniene@inmedica.lt
         +37061275094


InMedica Konsoliduota Audito išvada 2019.pdf
Atsakingų asmenų patvirtinimas 2020.05.08.pdf
InMedica Audito išvada 2019.pdf