Paskelbta: 2020-04-27 09:36:36 CEST
InMedica UAB
Pranešimas apie esminį įvykį

„InMedica“ investuoja į naujo formato medicinos paslaugas: įsigijo Vilniuje ir Kaune veikiančias „Altameda“ klinikas

Karantinas nesustabdė medicinos klinikų tinklo „InMedica“ plėtros planų. „InMedica“ investavo į UAB „Altameda“, kuriai priklauso dvi klinikos, veikiančios Kauno Akropolyje ir Vilniaus Mindaugo Maximoje.    

„InMedica“ 100 proc. UAB „Altameda“ akcijų įsigijo iš dviejų ankstesnių įmonės vadovų. Šiuo metu UAB „Altameda“ dirba 12 darbuotojų, 2019 m. įmonės pajamos siekė 345 tūkst. eurų. Akcijų įsigijimo sandorio vertė neatskleidžiama.

Klinikos veikia „walk-in“ formatu, kuomet pacientai operatyviai be išankstinės registracijos gali atlikti express tyrimus, pasiskiepyti ir gauti konsultaciją dėl nesudėtingų sveikatos sutrikimų. Nors toks klinikų veiklos modelis užsienio šalyse  – JAV, Jungtinėje Karalystėje – jau sulaukęs populiarumo tarp pacientų, Lietuvoje tai vis dar gana yra sąlyginai nauja patirtis. 

„Plėsdami savo pacientams teikiamų paslaugų spektrą nuolat investuojame ne tik į naujų klinikų ir įrangos įsigijimą, bet ieškome ir naujų, inovatyvių sprendimų savo klientams. Tikime, kad tokio formato klinikos didina medicinos paslaugų prieinamumą, todėl vis labiau įsitvirtins bendroje sveikatos sistemoje“, –  sako „InMedica“ generalinė direktorė Laura Penikienė. 

„Pastebime, kad didėjant gyvenimo tempui gyventojai ieško greito ir patikimo būdo pasirūpinti savo sveikata ir nebenori laukti gydymo įstaigų eilėse tam, kad pasiskiepytų, atliktų kraujo tyrimus ar gautų konsultaciją. Lietuvoje pacientai jau atranda šio format privalumus, tad tikime, kad tokios paslaugos dėl savo operatyvumo ir patogumo ilgalaikėje perspektyvoje tik augs“, – aiškina L. Penikienė.  

Nors šiuo metu „Altameda“ klinikų veikla dėl karantino sustabdyta, veiklą planuojama atnaujinti iškart, kai tai bus įmanoma. 

 

Apie „InMedica“ 

Medicinos klinikų tinklas „InMedica“ siūlo diagnostikos, ambulatorinio gydymo, chirurgijos, odontologijos ir kitas medicinines paslaugas. Savo srities profesionalai, naudojantys modernią įrangą, visą dėmesį skiria pacientui ir jo sveikatai bei atlieka išsamius laboratorinius tyrimus.  

„InMedica“ grupę sudaro 16 šeimos medicinos centrų, 3 plataus profilio klinikos bei 1 specializuota kardiologijos klinika. 2019 metais Vilniuje įsikūrusiame Santariškių medicinos miestelyje savo veiklą pradėjo ir modernus „InMedica“ dienos chirurgijos centras.  

2019 m. „InMedica“ grupė gavo 12,7 mln. EUR pajamų. Nuo 2019 m. vasario mėn. 70 proc. „InMedica“ tinklo akcijų valdo didžiausias privataus kapitalo investicinis fondas Baltijos šalyse „INVL Baltic Sea Growth Fund“ per jam priklausančią bendrovę „BSGF Sanus“.

 

Apie „INVL Baltic Sea Growth Fund“

165 mln. eurų dydžio fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ yra didžiausias privataus kapitalo investicinis fondas Baltijos šalyse, kurio pagrindinis investuotojas yra Europos investicijų fondas (EIF). EIF, kuris yra Europos investicijų banko dalis, įsipareigojo investuoti 30 mln. eurų, o šias investicijas remia Europos strateginių investicijų fondas, esantis Investicijų plano Europai arba Junkerio plano pagrindinė dalis. EIF taip pat įsipareigojo skirti išteklių iš Baltijos inovacijų fondo, „Fondų fondo“ iniciatyvos, sukurtos bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybėmis. Iniciatyva siekiama padidinti kapitalo investicijas į Baltijos šalių mažas ir vidutines įmones, turinčias didelį augimo potencialą. 

Fondas siekia suformuoti diversifikuotą portfelį, orientuodamasis į daugumos arba reikšmingos mažumos paketus ir investuodamas 10–30 mln. eurų į bendroves, turinčias didelį augimo potencialą bei gebančias veikti augančios pasaulinės konkurencijos sąlygomis. Fondas orientuojasi į investicijas Baltijos šalyse ir tokiuose kaimyniniuose regionuose kaip Lenkija, Skandinavija ir Vidurio Europa. Fondas jau yra investavęs į dvi bendroves, veikiančias sveikatos priežiūros ir inžinerinių paslaugų srityse. 

Fondą valdo viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management, kuri priklauso „Invaldos INVL“ grupei. Šios grupės įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, alternatyvias investicijas, privataus kapitalo turtą, individualius portfelius bei kitas finansines priemones. Įmonėms daugiau kaip 200 tūkst. klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti virš 1 mlrd. eurų vertės turto. Nuo 1991 m. veikianti „Invalda INVL“ sukaupė svarią 28-erių metų patirtį valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama pirmaujančius savo sričių rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.

 

Daugiau informacijos:

Laura Penikienė

„InMedica“ generalinė direktorė

Tel. +370 620 76145

El. paštas: laura.penikiene@inmedica.lt