English Lithuanian
Paskelbta: 2020-04-22 07:00:00 CEST
Telia Lietuva
Tarpinė informacija

„Telia Lietuva“ 2020 m. trijų mėnesių veiklos rezultatai

2020 m. trys mėnesiai:
- Bendros pajamos sudarė 92,1 mln. eurų ir, palyginti su 2019 m. trijų mėnesių pajamomis – 89,1 mln. eurų, padidėjo 3,4 procento.
- EBITDA, neįskaičius vienkartinių sąnaudų, palyginti su 2019 m. trijų mėnesių EBITDA, neįskaičius vienkartinių sąnaudų (31,8 mln. eurų), padidėjo 3,7 proc., – iki 33 mln. eurų.
- Laikotarpio pelnas, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjo 6,5 proc. – nuo 11,8 mln. eurų iki 12,5 mln. eurų.
- Laisvieji pinigų srautai sudarė 23,3 mln. eurų ir, palyginti su 2019 m. trijų mėnesių laisvaisiais pinigų srautais (20 mln. eurų), padidėjo 16,3 procento.

Vadovybės komentaras:
Jau trejus metus su „Telia“ prekės ženklu teikiame mobiliojo ir plačiajuosčio ryšio paslaugas. Nuo 2017 m. vasario rinkai pasiūlėme ne vieną unikalią technologijas apjungiančią paslaugą ir geresnę klientų patirtį. Kovą visas pasaulis susidūrė su neregėtu pandemijos sukeltu iššūkiu, kuris pakeitė įprastą mūsų gyvenimą, darbą ir bendravimą. Beveik per naktį privalėjome prisitaikyti prie naujos realybės ir sparčiai judėti pirmyn, nes mūsų kasdienė veikla tapo esmine užtikrinant žmonių ir verslo ryšį.

Tai buvo mūsų tinklo išbandymų metas, kurį atlaikėme dėka daug metų iš eilės tinklui skirtų didžiulių investicijų. Nuo pirmos dienos, kai Lietuvoje buvo įvestas karantinas, pokalbių srautas mūsų tinkle šoktelėjo 70 proc., tarptautinio interneto srautas padidėjo daugiau nei 40 proc., o mobiliųjų duomenų suvartojimas išaugo daugiau nei 15 procentų. Mūsų bendras mobiliojo ir plačiajuosčio ryšio tinklas suformuotas taip, kad atlaikytų staigiai išaugusį naudojimą, įrangos gedimus, fizinį infrastruktūros pažeidimą ar kibernetinius išpuolius. Be to, remiantis naujausiais Ryšių reguliavimo tarnybos matavimų duomenimis mobiliųjų duomenų perdavimo sparta mūsų tinkle siekia 87,27 Mb/s.

Nors visi mūsų klientų aptarnavimo salonai šalyje buvo uždaryti nuo kovo vidurio, klientus toliau aptarnavome internetu ar telefonu, o įrangos pardavimas visiškai persikėlė į mūsų elektroninę parduotuvę. Mūsų darbuotojų ir klientų sveikatai skyrėme didžiausią prioritetą, todėl absoliuti dauguma žmonių dirbo iš namų, o inžinierių komandos diegiant naujas paslaugas ir šalinant gedimus laikosi ypatingo atsargumo reikalavimų.

Šalyje įvestas karantino pakeitė tai kaip mūsų klientai vartoja paslaugas. Stebime išaugusį ryšio greitaveikos, mobiliojo parašo, VPN ir kitų IT sprendimų poreikį nuotoliniam darbui, o taip pat didesnį kokybiško TV turinio ir videonuomos paslaugų vartojimą. Karantino metu kompiuterių ir televizorių pardavimas padidėjo daugiau nei du kartus, tačiau mobiliųjų telefonų ir planšečių paklausa sumažėjo. Tam, kad padėtume užtikrinti nuotolinį mokymąsi namuose, Nacionalinei švietimo agentūrai mažiausios kainos konkurse pardavėme 10 tūkst. planšečių ir 20 tūkst. SIM kortelių, jos vaikams suteiks net du mėnesius neriboto mobiliojo interneto už simbolinę vieno euro kainą mėnesiui.

Esame įsitraukę savo bendruomenės nariai – gyvybiškai svarbių apsaugos priemonių medicinos darbuotojams įsigijimui skyrėme 50 tūkst. eurų paramą Finansų ministerijos įkurtam COVID-19 pasekmių mažinimo fondui, o atskirtyje esančioms šeimoms, kurios negali užtikrinti nuotolinio mokymosi savo vaikams, per projektą „Mokykla namuose“ padovanojome beveik 500 naujų planšetinių kompiuterių su po 50 GB mobiliųjų duomenų mėnesiui suteikiančiomis SIM kortelėmis. Taip pat socialiniuose tinkluose iniciavome kampaniją #SUSIJUNGIAM skirtą dalintis patirtimis ir patarimais kaip prasmingai bendrauti liekant namuose.

Kol kas vis dar sunku įvertinti kokią įtaką Bendrovės finansiniams rezultatams turės dabartinė situacija. Lietuvos bankas sudarė tris ekonominės raidos scenarijus: 1) staigaus nuosmukio ir ilgesnio atsigavimo scenarijus (2020 m. BVP smunka 11,4 proc.), 2) užsitęsusio nuosmukio ir atsigavimo scenarijus (BVP smunka 20,8 proc.), 3) staigaus nuosmukio ir greito atsigavimo scenarijus (BVP nuosmukis – 3,4 proc.). Finansų ministerija skaičiuoja, kad nedarbo lygis gali pasiekti 8,1 proc., infliacija – 2 proc., o namų ūkių vartojimo išlaidų augimas sulėtės nuo 3,2 proc. (2019 m.) iki 1 proc. (2020 m.).

Ilgalaikėje perspektyvoje, žmonių judėjimo tarp šalių apribojimas turės neigiamos įtakos tarptinklinio ryšio (angl. roaming) paslaugoms, uždaryti salonai – įrangos pardavimams, tikėtini vėluojantys klientų atsiskaitymai už paslaugas ir blogųjų skolų augimas. Jau ėmėmės būtinų veiksmų siekiant sumažinti šias rizikas ir atidžiai stebime tolesnę situacijos eigą. Bendrovė generuoja stiprius laisvųjų pinigų srautus ir turi pakankamą likvidumo rezervą bei pagrindinės akcininkės „Telia Company AB“ paramą tam, kad užtikrintų nepertraukiamą šaliai svarbios telekomunikacijų infrastuktūros funkcionavimą ir įvykdytų visus sutartinių įsipareigojimų klientams, darbuotojams, tiekėjams ir kitiems suinteresuotiems asmenims.

Siekiant glaudesnės sinergijos su kitomis „Telia Company“ įmonių grupės įmonėmis ir didesnio darbo efektyvumo, nuo 2020 m. pradžios kartu su „Telia“ komandomis Estijoje, Danijoje ir Norvegijoje prisijungėme prie naujo veiklos modelio taikymo. Taip pat įkūrėme naują Skaitmeninimo ir analizės padalinį tam, kad į aukštesnė lygį pakeltume verslo įžvalgas ir skaitmeninę rinkodarą.

Stiprūs 2020 m. pirmojo ketvirčio rezultatai rodo jog mums sekasi gerinti savo veiklą. Didėjo pajamos ir pelningumas, nors įrangos pardavimą jau paveikė nuo kovo vidurio įvestas karantino režimas. Ilgalaikėms investicijoms per 2020 m. pirmus tris mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, skyrėme beveik trečdaliu mažiau lėšų – 10,3 mln. eurų.

Per 2020 m. pirmąjį ketvirtį toliau didėjo klientų skaičius ir per paskutinius dvylika mėnesių:
- mobiliojo ryšio paslaugų vartotojų skaičius padidėjo 5,6 proc. – iki 1349 tūkst.,
- išmaniosios televizijos (IPTV) vartotojų skaičius padidėjo 5,1 proc. – iki 246 tūkst.,
- šviesolaidinio interneto vartotojų skaičius padidėjo 3,2 proc. – iki 290 tūkst.,
- apjungto verčių pasiūlymo „Telia1“ vartotojų skaičius pasiekė 62 tūkstančius.

Palyginti su 2019 m. pirmuoju ketvirčiu:
- pajamos iš mažmeninių mobiliojo ryšio paslaugų padidėjo 3,4 proc.,
- pajamos iš TV paslaugų padidėjo 19,6 proc.,
- pajamos iš IT paslaugų padidėjo 20,5 procento.

2020 m. pradžioje mes pirmieji Lietuvoje pristatėme siaurajuosčio daiktų interneto (angl. Narrowband Internet of Things, NB IoT) technologiją, kuri verslui ir viešajam sektoriui be didelių investicijų leis kurti naujos kartos paslaugas ir tobulinti jau esamas

2020 m. sausį Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose „Telia Lietuva“ buvo pripažinta „Šeimai palankiausia darboviete“ didelių įmonių kategorijoje. Mūsų darbuotojai turi ne tik galimybes dirbti nuotoliniu būdu ir lanksčiai planuoti savo darbo laiką, bet priklausomai nuo darbo stažo gali gauti iki 5 papildomų apmokamų atostogų dienų per metus tam, kad palaikytų sveiką darbo ir asmeninio gyvenimo balansą.

Sausį buvo pasirašyta naujoji Kolektyvinė Bendrovės kaip darbdavio, ir Bendrovės darbuotojų kolektyvo, atstovaujamo profesinių sąjungų jungtinės atstovybės, sutartis. Remiantis naujojo Darbo kodekso reikalavimais tam, kad sutartis galiotų visiems „Telia Lietuva“ darbuotojams (ne tik profesinių sąjungų nariams), 77 proc. darbuotojų dalyvavo balsavime ir 98 proc. balsavusiųjų pritarė naujajai Kolektyvinei sutarčiai. Kolektyvinės sutarties sąlygos visiems „Telia Lietuva“ darbuotojams įsigaliojo nuo 2020 m. vasario 1 dienos.

Kovą nuostolingai veikiančios asocijuotos įmonės UAB „Mobilieji mokėjimai“ (Bendrovei priklauso 33,3 proc. akcijų) akcininkai nusprendė nutraukti momentinių mokėjimų paslaugų teikimą nuo 2020 m. gegužės 18 dienos.

Sėkminga Bendrovės veikla 2019 m. lėmė valdybos siūlymą eiliniam visuotiniam akcininkų susirinkimui priimti sprendimą mokėti 9 euro centus dividendų vienai akcijai už 2019 m. (už 2018 m. buvo mokami 8 euro centai).

PRIDEDAMA:
- Telia Lietuva, AB konsoliduotos tarpinės finansinės ataskaitos už trijų mėnesių laikotarpį, pasibaigusį 2020 m. kovo 31 dieną.
- Telia Lietuva įmonių grupės 2020 m. 3 mėnesių veiklos rezultatų pristatymas.

Darius Džiaugys,
Ryšių su investuotojais vadovas,
tel. (8 5) 236 7878,
el.p. darius.dziaugys@telia.lt.

Priedai


Telia_Lietuva_2020_3_menesiu_finansu_ataskaitos.pdf
Telia_Lietuva_2020_3_menesiu_rezultatu_pristatymas.pdf