Paskelbta: 2020-04-06 09:00:00 CEST
Nasdaq Vilnius
Pranešimas spaudai

Nasdaq sveikina „PRFoods” Baltijos Skolos vertybinių popierių sąraše

Talinas/Ryga/Vilnius, Nasdaq Baltijos rinka, 2020 m. balandžio 6 d., - Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) praneša, kad vertybinių popierių birža „Nasdaq Tallinn” įtraukia bendrovės „PRFoods” išleistas obligacijas į Nasdaq Baltijos Skolos vertybinių popierių sąrašą.

Bendrovės vertybiniai popieriai įtraukiami į Skolos vertybinių popierių sąrašą po įmonės viešojo ir privataus vertybinių popierių siūlymo. Išplatintos obligacijų emisijos dydis – 10 mln. eurų, vienos obligacijos nominali vertė yra 100 eurų, metinės palūkanos – 6,25%. Obligacijų išpirkimo data – 2025 m. sausio 22 d. 

„PRFoods” yra viena iš dviejų Estijos bendrovių, kurios vertybiniai popieriai yra listinguojami tiek Baltijos akcijų, tiek ir obligacijų sąrašuose. Džiaugiamės, jog bendrovė pritraukia lėšų, pasitelkdama vertybinių popierių biržos galimybes, tuo pat metu suteikdama mažmeniniams investuotojams galimybę investuoti į vietinę bendrovę“, – sako Kaarel Ots, „Nasdaq Tallinn“ vertybinių popierių  biržos vadovas.

„PRFoods” išleido obligacijų, siekdama refinansuoti esamas paskolas bei investuoti į žuvininkystės ūkius. Džiaugiamės, jog obligacijų platinimas buvo sėkmingas. Planavome pritraukti 8,5 mln. eurų, taigi pritraukėme daugiau lėšų nei tikėjomės net Covid-19 sunkmečio metu. Šiuo metu obligacijos yra vienas svarbiausių finansinių instrumentų, reikalingų verslui, ieškant finansavimo“, – sako Indrek Kasela, „PRFoods” valdybos pirmininkė. „Baltijos regione yra daug gamybos įmonių, kurios galėtų pasinaudoti vertybinių popierių biržos teikiamomis galimybėmis, platindamos obligacijas. Šiuo būdu naudojasi nemažai įmonių įvairiose pasaulio rinkose. Viešas vertybinių popierių siūlymas buvo skirtas mažmeniniams investuotojams dėl dviejų priežasčių. Visų pirma, siekėme įlieti daugiau likvidumo į  Baltijos obligacijų rinką bei suteikti daugiau investavimo galimybių platesniam investuotojų ratui“.

 „PRFoods” yra žuvų auginimo ir prekybos bendrovė, kuri vykdo veiklą Estijoje, Suomijoje, Švedijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Bendrovės pagrindinė rinka yra Suomijoje, kurioje „PRFoods” yra viena iš trijų didžiausių žuvų gamybos įmonių šalyje. Įmonės produkcija parduodama 37 – iose šalyse Europoje, taip pat ir Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Azijoje. „PRFoods” akcijos Nasdaq Baltijos reguliuojamoje rinkoje yra listinguojamos nuo 2010.

Nasdaq (NASDAQ: NDAQ) yra pasaulinė technologijų bendrovė, teikianti paslaugas kaiptalo rinkoms ir kitoms pramonės šakoms. Platus duomenų, analizės, programinės įrangos ir paslaugų spektras leidžia klientams patikimai optimizuoti ir įgyvendinti savo verslo vizijas. Daugiau informacijos apie bendrovę, technologinius sprendimus bei karjeros galimybes rasite čia: LinkedIn, Twitter @Nasdaq, arba www.nasdaq.com.

Nasdaq Baltic teikia bendrus Nasdaq Tallinn, Nasdaq Riga, Nasdaq Vilnius vertybinių popierių biržų, taip pat Nasdaq CSD pasiūlymus. Daugiau informacijos rasite čia: nasdaqbaltic.com.

         Kontaktai žiniasklaidai:
         Daiva Taučkėlaitė
         +37062055127
         daiva.tauckelaite@nasdaq.com


PRFoods MarketSite_Congratulations.jpg