Paskelbta: 2020-03-19 08:39:12 CET
AB "Linas Agro Group"
Pranešimas apie esminį įvykį

Dėl koronaviruso poveikio AB „Linas Agro Group“ veiklai

AB „Linas Agro Group“ komentaras dėl vykdomos veiklos ir verslo aplinkos, atsižvelgiant į koronavirusinės infekcijos pandemiją:

Šiuo metu visos Grupės įmonės veikia, tačiau didelė dalis biurų darbuotojų bei pardavėjai dirba nuotoliniu būdu, o žemes ūkio technikos servisų darbuotojai dirba vengdami kontakto su klientais.

Prekyba grūdais, aliejinėmis sėklomis ir žaliavomis pašarams kol kas mažai įtakojama, tačiau ši sritis gali pajusti neigiamą pandemijos įtaką dėl stringančio autotransporto judėjimo.

Prekes ir paslaugas žemdirbiams teikiančių pavaldžiųjų įmonių veikla dėl pandeminės situacijos dalinai apribota: atšauktos žemės ūkio parodos Lietuvoje ir Estijoje, įmonės Latvijoje turėjo atšaukti pardavimų skatinimo renginius bei lauko dienas žemdirbiams. Kiek dėl to sumažės pardavimai, prognozuoti sunku, tačiau technikos pardavimams tai turėtų atsiliepti, nes žemdirbiai įpratę sudaryti technikos pirkimo sandorius parodose, kur gali tiesiogiai susipažinti su siūloma technika bei įranga. Sėklų pardavimai taip pat yra sutrikdyti, nes mažmeninės parduotuvės uždarytos paties pardavimo sezono metu.

Žemės ūkio bendrovių veiklai šiai dienai pandemijos įtakos nesimato, tačiau sustojęs lietuviškų pieno produktų eksportas į Italiją  gali netiesiogiai įtakoti bendrovių gaminamo pieno paklausą ir kainą.

Paukštininkystės verslas gali patirti sunkumų dėl smukusios paklausos HORECA sektoriuje.

Nors trumpalaikiu periodu Grupės prekių likvidumas ir apyvartumas yra aukštas, darome prielaidą, kad užsitęsus pandemijai ir karantinui gali pradėti strigti klientų atsiskaitymai, tai neigiamai paveiktų apyvartinį Grupės kapitalą.

Kol visiškai neaiški pandemijos plitimo eiga ir yra tikimybė, kad karantinas Lietuvoje bus pratęstas, Grupės vadovybė negali įvertinti tikslaus koronaviruso poveikio Grupės veiklai bei rezultatams 2019-2020 finansiniais metais. Tačiau manome, kad koronaviruso pandemija gali turėti neigiamą įtaką Grupės veiklai antrąjį šių finansinių metų pusmetį.


Darius Zubas

AB „Linas Agro Group“ generalinis direktorius

d.zubas@linasagro.lt