Paskelbta: 2020-03-16 13:52:12 CET
APB "Apranga"
Pranešimas apie esminį įvykį

Dėl koronaviruso (COVID–19) poveikio Aprangos Grupės veiklai

APB „Apranga“ pateikia komentarą dėl vykdomos veiklos ir verslo aplinkos, atsižvelgiant į nepalankią epideminę koronavirusinės infekcijos (COVID–19) situaciją.

Remiantis Lietuvos Vyriausybės nutarimu „Dėl karantino Lietuvos respublikos teritorijoje paskelbimo“ (identifikacinis kodas: 2020-05466) nuo 2020 m. kovo 16 d. uždarytos visos Aprangos Grupės parduotuvės Lietuvos Respublikoje. Dėl uždarymų Latvijoje ir Estijoje dar svarstoma, tačiau tikėtina, kad ir jos bus uždarytos artimiausiomis dienomis.

Grupė toliau vysto prekybą internetu keliomis kryptimis. Pagal franšizės sutartį su „Inditex“ valdomos zara.com, massimodutti.com, bershka.com, pullandbear.com, stradivarius.com, zarahome.com, oysho.com toliau veikia įprastu režimu Latvijoje ir Estijoje. Siuntų pristatymo į parduotuves paslauga Lietuvoje laikinai neteikiama, siuntos pristatomos tik tiesiogiai klientams. Lietuvos rinkoje plečiamas asortimentas prekybos internetu platformoje soulz.lt, kuri apjungia didžiąją dalį „Aprangos“, „Aprangos galerijos“, „City“, „Aldo“, „Tommy Hilfiger“, „Hugo Boss“ parduotuvių asortimento. Soulz.lt siuntų pristatymas apribotas iki siuntų pristatymo į siuntų terminalus ar tiesiai į namus. Toliau ieškoma galimybių išplėsti bendradarbiavimą su globaliomis interneto platformomis kaip „Farfetch“.

Kadangi yra visiškas neapibrėžtumas dėl koronaviruso poveikio šalies ekonomikai bei neaišku, kiek laiko parduotuvės bus uždarytos, vadovybė negali įvertinti poveikio Grupės veiklai bei rezultatams 2020 metais. Tačiau vadovybė mano, kad koronavirusas turės reikšmingą neigiamą įtaką Grupės veiklai I-ąjį ir II-ąjį šių metų ketvirčiais. Grupė šiuo metu siekia ženkliai mažinti veiklos sąnaudas ir imasi atitinkamų veiksmų.

Pasikeitus veiklos sąlygoms ar esant aiškesniems padariniams Grupė pateiks papildomos informacijos.

Rimantas Perveneckas
„Aprangos“ grupės generalinis direktorius
+370 5 2390801