Avaldatud: 2020-03-16 11:55:00 CET
Tallink Grupp
Börsiteade

Muutused ärikeskkonnas ning sõidugraafikutes Covid-19 tõttu

Seoses Covid-19 viiruse laialdase levikuga AS-i Tallink Grupp (Selts) koduturgudel, Eesti Vabariigis 12. märtsil 2020 välja kuulutatud eriolukorra ja ametivõimude poolt seatud piirangutega on Seltsi ärikeskkond halvenenud.

Selts on rakendanud rangeid meetmeid nii viiruseleviku tõkestamiseks oma laevadel ja hotellides kui ka tulenevalt hiljutistest muutustest ärikeskkonnas. Seltsi juhatus on otsustanud ajutiselt peatada Tallinn-Stockholm, Riia-Stockholm ja Tallinn-Helsingi liinide reisiparvlaevade liikluse alates vastavalt 15., 16. ja 17. märtsist 2020 kuni otsuseni reisilaevade opereerimine taastada. Kuni järgnevate otsusteni jätkavad Soome-Rootsi liinide reisiparvlaevad ja Eesti-Soome liini Shuttle-laevad ja kaubalaev opereerimist tavapärase graafiku alusel. Selts jälgib olukorra arenguid ning ametivõimude poolt võimalikke seatavaid täiendavaid piiranguid.

Langenud nõudlus ning sõidugraafikute muudatused avaldavad järgnevate kuude jooksul negatiivset mõju veetud reisijate, kaubaveoühikute ning reisijate sõidukite arvudele. Selts vähendab oluliselt kõiki opereerimisega seotud kulusid, tagamaks operatsioonide jätkusuutlikkus koheselt peale viiruseperioodi lõppemist. Samuti leitakse lahendused koostööpartneritega kulude ajatamisele pikema perioodi peale. Selts soovib leida viise töökohtade säilitamiseks ning samuti on alustatud läbirääkimisi ametiühingutega.


Joonas Joost
Juhatuse nõunik
Investorsuhete juht

AS Tallink Grupp
Sadama 5
10111 Tallinn
E-mail joonas.joost@tallink.ee