Avaldatud: 2020-03-04 12:49:58 CET
Magnetic MRO
Börsiteade

Magnetic MRO kolis Brexiti tõttu oma lennukite interjööridetailide tootmisettevõtte MAC Aero Interiors tootmise Eestisse

Lennukite täishooldusteenuseid pakkuv ettevõte Magnetic MRO tõi oma Suurbritannias asuva tütarfirma, lennukite interjööridetailide tootja MAC Aero Interiors tootmise kogu ulatuses üle Tallinnasse. Kuigi lennukite sisedetailide tootmine käib Tallinna lennujaama ja Magnetic MRO angaaride lähistel juba alates selle aasta algusest, siis täna 4. märtsil toimus tootmishoone esmakordne tutvustamine Eesti meediale.

 

„Keeruline majanduslik olukord Suurbritannias ning pikale veninud Brexiti-protsess olid peamised põhjused, mis takistasid meil 2016. aastal omandatud lennukite interjööridetailide tootmisettevõtte MAC Aero Interiors edasi arendamist. See viis meid raske otsuseni panna tootmine Inglismaal kinni ja tuua see üle Eestisse, Tallinnasse,“ lausus Magnetic MRO tegevjuht Risto Mäeots, kelle sõnul on see väga oluline samm nii ettevõttele endale kui kogu Eesti majandusele, kuna jätkatakse investeerimist taristu arengusse ning kohalike allhankijate lisamist.

 

Mäeotsa sõnul on pikemas perspektiivis huvi ning eesmärk lisaks lennufirmadele allhanke tegemisele ka keskenduda rohkem koostööle lennukitootjatega. „Oleme mitmes mõttes pioneerid ja ambitsioonikad ning usume, et hakkame miks mitte ükspäev Eestis näiteks keerulisemaid komponente tootma lennuki tootjatele“ sõnas ta. 

 

MAC Aero Interiors omab rohkem kui 50 aastat kogemust nii kommertslennukite kui eralennukite salongilahenduste ja sisedetailide disainimisel kui tootmisel ning töötab tänaseni maailma mainekate lennufirmadega nagu näiteks British Airways, Etihad, Qatar, Virgin, TUI jt. 2019. aastal avatud Hiina tootmishoones teenindatakse pigem Aasia lennufirmasid ja täidetakse suuremahulisi tellimusi.

„Magnetic MRO interjööri tootmisüksus on töötanud edukalt mitu aastat ja pakkunud hoolduses olevatele lennukitele salongiteenuseid. MAC Aero Interiors tootmise ületoomine Eestisse ja salongilahenduste disainimine ja tootmine edaspidi ühe brändi alt on Magnetic MRO jaoks väga oluline strateegiline otsus ja samm, mille taga on klientidele parima teenusekvaliteedi pakkumine ja tagamine,” lausus MAC Aero Interiors juht Marko Männiste.

Tema sõnul tegeletakse MAC Aero Interiors Tallinna tootmishoones praegu veel nö Inglismaalt kaasatulnud tellimustega – näiteks valmistatakse TUI lennufirma lennukitele täiesti uued tualettruumid, mis kõik sertifitseeritud rangete lennundusregulatsioonide kohaselt.

 

MAC Aero Interiors on rohkem kui 50- aastase kogemusega võimekas tootmise ja disainiettevõte kes toodab väga erinevaid lennukisalongi osi alates istmetest, ajakirjataskutest kuni ladustamiskappide ja spetsiaalselt imikutele mõeldud turvahällideni.

 


MAC Aero Interiors production in Tallinn -1.jpg
Magnetic MRO kolis Brexiti tõttu oma lennukite interjööridetailide tootmisettevõtte MAC Aero Interiors tootmise Eestisse.pdf
MAC Aero Interiors production in Tallinn.jpg
Risto Maeots, Jan Kotka, Marko Männiste.jpg
MAC Aero Interiors enters the new chapter by establishing new production facility in Estonia edited revised.pdf
MAC Aero Interiors Production in Tallinn 2 .jpg
Risto Mäeots speaking.jpg
MAC Aero Interiors production in Tallinn 1.jpg
Magnetic MRO CEO Risto Mäeots.jpg