Avaldatud: 2019-10-08 10:30:00 CEST
Nasdaq Tallinn
Pressiteade

PRIMUS DERLING sai First North turu nõustajaks

Tallinn/Riia/Vilnius, Nasdaq Balti börsid - 8. oktoober 2019

Tallinn, Eesti, 2019-10-08 10:30 CEST --  

Nasdaq teatab, et advokaadibüroo PRIMUS DERLING sai First North turu ülebaltiliseks nõustajaks.

Nasdaq Balti First North turu eesmärk on võimaldada ambitsioonikatele väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ligipääsu kasvukapitalile. Lisaks kapitalile pakub First North ettevõtetele võimalust suurendada oma nähtavust ja usaldusväärsust ning seeläbi toetada ettevõtet uutele turgudele sisenemisel. Nõustaja roll on kasvuettevõtteid juhendada kauplemiseelsel ja -järgsel perioodil ning aidata neil täita First North turu reeglitest tulenevaid kohustusi.

PRIMUS DERLING on äriõigusele keskendunud advokaadibüroo, mis tegutseb kõigis kolmes Balti riigis.

„Olles juba varem toetanud mõningaid ettevõtteid First North turule tulemisel, on ametliku nõustaja staatuse omandamine loomulik samm. Näeme, et ettevõtete huvi kapitaliturult raha kaasamise vastu on kasvamas. Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete jaoks pakub First North head võimalust kasvukapitali hankimiseks ja avalikule turule sisenemiseks,“ ütles PRIMUS DERLING’i partner Zane Eglīte-Fogele. „Meil on hea meel, et saame oma teadmisi ja kogemusi ning nüüd ka nõustaja staatust kasutada ettevõtete abistamiseks nende ambitsioonikate eesmärkide püüdmisel.“

„PRIMUS DERLING on suurepärane täiendus First North turu ülebaltiliste nõustajate perekonda,“ ütles Nasdaq Balti börsiteenuste juht Daiga Auziņa-Melalksne. „Õnnitleme neid nõustajaks saamise puhul ja soovime neile edu Balti ettevõtete kasvuambitsiooni realiseerimisel.“

Nasdaq, Inc. on maailma juhtiv kauplemis-, börsitehnoloogia-, noteerimis-, teabe- ja avalike ettevõtete teenuste pakkuja, tegutsedes kuues maailmajaos. Maailma esimese elektroonilise börsi loojana kasutatakse meie tehnoloogiat enam kui 100 väärtpaberiturul rohkem kui 50 riigis. Ligikaudu üks kümnest väärtpaberitehingust maailmas tehakse Nasdaqi tehnoloogia vahendusel. Nasdaq on koduks 4000 noteeritud ettevõttele, mille turuväärtus on kokku ca 12 triljonit dollarit. Loe täpsemalt: business.nasdaq.com, nasdaqbaltic.com.
 

 

Lisainfo:
Ott Raidla
Nasdaq Tallinn
Turundus- ja kommunikatsioonijuht
Tel: +372 640 8862
Mobiil: +372 5552 4824
ott.raidla@nasdaq.com

 

 

Nasdaq Balti koondnimetus hõlmab Nasdaq kontserni kuuluvaid börse, reguleeritud turge ja alternatiivturge First North, mida korraldavad Nasdaq'i turukorraldajad Balti riikides, st Nasdaq Tallinn AS, Nasdaq Riga AS ja AB Nasdaq Vilnius.