Avaldatud: 2019-06-10 15:01:00 CEST
Inbank
Börsiteade

Inbank AS plaanib müüa oma osaluse Coop Pank AS-is

Inbank plaanib müüa oma 7,94% suuruse osaluse Coop Pangas, mis soetati 2017. aasta jaanuaris.

Inbanki nõukogu esimehe Priit Põldoja sõnul soetati Coop Panga osalus kaks aastat tagasi ajutise finantsinvesteeringuna. "Coop Pank on teinud viimaste aastate jooksul väga suure arenguhüppe ning vajab oma potentsiaali realiseerimiseks oluliselt suuremat ja laiapõhjalisemat kapitalibaasi. Inbank finantsinvestorina on otsustanud Coop Panga aktsiakapitali tõstmises mitte osaleda ja oma osaluse müüa. Tehingust vabanenud kapitali plaanime investeerida oma rahvusvahelisse kasvu,” sõnas Põldoja.

Läbirääkimised osaluse ostja leidmiseks on algfaasis, mistõttu pole veel võimalik tehingu täpsemat sisu avada. Käesoleval hetkel ei ole võimalik kinnitada, et läbirääkimiste algatamine toob kaasa reaalseid tehinguid. Inbank informeerib turuosalisi osaluse müügi edasise käigu kohta börsi infosüsteemi kaudu.

Inbank on tarbijafinantseerimisele keskendunud digitaalne pank, mis tegutseb Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas ning kaasab lisaks hoiuseid Saksamaal, Austrias ja Hollandis. Inbankil on enam kui 1 500 aktiivset koostööpartnerit ning ligi 478 000 aktiivset kliendilepingut. Inbanki võlakirjad on noteeritud Nasdaq Tallinna börsi Balti võlakirjade nimekirjas.

Lisainfo:

Kristin Pihu
Inbank AS
Turundus- ja kommunikatsioonijuht
kristin.pihu@inbank.ee
+372 5348 2436