Paskelbta: 2019-05-31 08:55:00 CEST
AB "Amber Grid"
Pranešimas apie esminį įvykį

Dėl žaliųjų dujų kilmės garantijų registro

Skatinant žaliųjų dujų gamybą Lietuvoje, gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ nuo birželio 1 d. verslui pradės teikti dujų, pagamintų iš atsinaujinančių energijos išteklių, kilmės garantijas. Tai numatyta šių metų gegužę pasirašytame Energetikos ministro įsakyme.

Kilmės garantijų sistema leidžia registruoti ir stebėti pagaminamų žaliųjų dujų kilmę ir panaudojimą Lietuvoje. Sistema naudinga bendrovėms, siekiančioms savo veikloje naudoti ekologišką, Lietuvoje arba kitoje Europos Sąjungos šalyje pagamintą energiją. Lietuvoje bus pripažįstamos ir kitų Europos Sąjungos valstybių išduotos kilmės garantijos.

Žaliosios dujos gaminamos iš biomasės ar kitų atsinaujinančių energijos išteklių. Kilmės garantija bus suteikiama vienam energijos vienetui – vienai megavatvalandei (MWh), patiektai į gamtinių dujų perdavimo tinklą. Kilmės garantijų registre registruojamas kilmės garantijų suteikimas, perdavimas ir panaikinimas. Kiekvienam iš atsinaujinančių energijos išteklių pagamintos energijos vienetui bus suteikta ne daugiau kaip viena kilmės garantija. Registras taip pat reikalingas atlikti kilmės garantijų naudojimo, importo ir eksporto priežiūrą bei kontrolę.

Daugiau informacijos:
Laura Šebekienė, „Amber Grid" komunikacijos vadovė, tel. +370 699 61246, el.p. l.sebekiene@ambergrid.lt