Avaldatud: 2018-06-29 09:00:00 CEST
Nasdaq Tallinn
Pressiteade

Nasdaq tervitab Storent Investments’i Nasdaq Balti võlakirjanimekirja

Tallinn/Riia/Vilnius, Nasdaq Balti börsid - 29. juuni 2018

Nasdaq teatab, et täna noteeriti Nasdaq Balti võlakirjanimekirjas ASi Storent Investments (lühinimi: STOR080020A) võlakirjad. Ametlikult noteeriti võlakirjad Nasdaq Riia börsil.

Storent Investments’i võlakirjaemissiooni maht on 10 miljonit eurot. Ühe võlakirja nimiväärtus on 100 eurot. Võlakirja aastane kupongimäär on 8% ja seda makstakse välja kvartaalselt. Võlakirjade lunastamistähtaeg on 30. juuni 2020. Võlakirjaemissiooni korraldasid finantsnõustaja Redgate Capital ja advokaadibüroo COBALT.

“Õnnitleme Storent Investments’i võlakirjade börsil noteerimise puhul. On hea meel näha, et Balti võlakirjanimekiri täieneb uue tootevaldkonna võlakirjaga, võimaldades investoritel investeerida ehitus- ja tööstusseadmeid rentivasse ettevõttesse,” ütles Nasdaq Balti börsiteenuste ja Nasdaq Riia börsi juht Daiga Auziņa-Melalksne.

„Storent tegutseb kapitalimahukas valdkonnas ja ligipääs pikaajalisele finantseerimisele on ettevõtte eduks kriitilise tähtsusega. Võlakirjadega kaasatud raha abil tahame jätkata ettevõtte kasvulugu, saada Baltimaade turuliidriks ja tugevdada oma positsiooni Põhjamaade turul,“ ütles Storent Investments’i juhatuse liige Andris Pavlovs. „Loodame ka tulevikus raha kaasata kapitaliturgudelt, olgu vahendiks siis võlakirjad või aktsiad, et saavutada oma pikaajalisi eesmärke.“

Storent Investments on rahvusvaheline ettevõtete grupp, mis tegutseb ehitus- ja tööstusseadmete rentimise valdkonnas. Ettevõte tegutseb nii Lätis, Leedus, Eestis, Soomes, Rootsis kui ka Venemaal (Kaliningradis). Storent asutati 2008. aastal Lätis eesmärgiga saada kõige efektiivsemaks ehitusseadmeid rentivaks ettevõtteks Balti- ja Põhjamaades. Täna pakuvad Storent grupi ettevõtted rentimiseks 24 erinevat tootegruppi tuntud tootjatelt nagu Haulotte, Manitou, Kubota, Bobcat, Layher, SDMO, Maida, Hilti ja Husqvarna.

Nasdaq, Inc. on maailma juhtiv kauplemis-, börsitehnoloogia-, noteerimis-, teabe- ja avalike ettevõtete teenuste pakkuja, tegutsedes kuues maailmajaos. Maailma esimese elektroonilise börsi loojana kasutatakse meie tehnoloogiat enam kui 90 väärtpaberiturul 50 riigis. Ligikaudu üks kümnest väärtpaberitehingust maailmas tehakse Nasdaq-i tehnoloogia vahendusel. Nasdaq on koduks 3900 noteeritud ettevõttele, mille turuväärtus on kokku üle 12 triljoni dollari.

Lisainfo:
Ott Raidla
Nasdaq Tallinn
Kommunikatsiooni- ja turundusjuht
Tel: +372 640 8862
Mobiil: +372 5552 4824
ott.raidla@nasdaq.com