Paskelbta: 2018-04-30 09:00:00 CEST

AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupė 2018 m. pirmąjį ketvirtį uždirbo 0,5 mln. EUR ikimokestinio pelno, pardavimus augino 34,2 proc.

Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupė (toliau - „Grupė“) per pirmąjį 2018 m. ketvirtį realizavo produkcijos užsakymų ir suteikė paslaugų už 8,0 mln. Eur, t.y. 34,2 proc. daugiau nei prieš metus. Bendrovės „Utenos trikotažas“ pajamos pirmąjį 2018 m. ketvirtį siekė 7,1 mln. Eurų, t.y. augo 41,1 proc.

„2018 m. pirmasis ketvirtis buvo sėkmingas - tokių ketvirčio pardavimo apimčių neturėjome nuo pat 2008 m. kuomet prasidėjo pasaulinė ekonominė krizė. Pagrindinis pardavimų augimo variklis - užsakomųjų trikotažo gaminių pardavimai, augę 48 proc. Spartus augimas fiksuotas tiek Skandinavijoje, tiek ir vokiškai kalbančiose šalyse. Eksportas iš viso sudarė 83 proc. visų grupės pajamų arba 6,6 mln. Eur. Nuosavų prekinių ženklų, UTENOS ir ABOUT, pardavimų augimas dėl neįprastai šaltesnių orų kovo mėnesį siekė tik 2,4 proc. iki 0,8 mln. Eur. Tikimės, kad šis augimas įgaus pagreitį antrajį šių metų ketvirtį atšilus orams. Dukterinės įmonės “Šatrija” funkcinių-techninių gaminių užsakomosios paslaugos neženkliai susitraukė -3,1 proc. ir siekė 0,9 mln. Eur.

Ženklus pardavimų ir gamybos augimas leido beveik dvigubai padidinti grupės pelną prieš mokesčius iki 0,5 mln. Eur, tuo tarpu EBITDA ūgtelėjo 31,1 proc. ir siekė 658 tūkst. Eur.

Nežiūrint, išaugusių žaliavų ir darbo užmokesčio kaštų, matome teigiamą užsakymų dinamiką ir stiprią paklausą eksporto rinkose. Nuosekliai įgyvendinama Organically Innovative verslo strategija leidžia pasiūlyti rinkai naujų medžiagų ir sėkmingai pritraukti naujus klientus. Todėl investuojame į gamybos pajėgumų plėtrą bei naujų technologinių įrenginių įsigijimą, kad realizuoti augimo galimybes ir sustiprinti inovatyvios gamybos galimybes. Visa tai leidžia tikėtis, kad pavyks išlaikyti reikšmingą augimo dinamiką visus 2018 m. - sako AB „Utenos trikotažo“ grupės generalinis direktorius Algirdas Šabūnas.

 AB „Utenos trikotažo“ įmonių grupei priklauso bendrovės „Utenos trikotažas“, „Šatrija“, „Gotija“ ir „Mrija“ (Ukraina). AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupė yra SBA koncerno dalis.  

Apie AB „Utenos trikotažas“: 

AB „Utenos trikotažas“ – didžiausia ir moderniausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės įmonių grupė, priklausanti SBA koncernui. Įmonių Grupei priklauso bendrovės „Šatrija“, „Gotija“ ir „Mrija“ (Ukraina). Bendrovė „Utenos trikotažas“ valdo du mažmeninės prekybos prekių ženklus – UTENOS ir ABOUT. 2017 metais AB „Utenos trikotažas“ pirmoji Lietuvoje prisijungė prie „Greenpeace“ projekto už švarią madą „Detox“ bei įsipareigojo iki 2020 m. iš gamybos grandžių eliminuoti kenksmingas chemines medžiagas, turinčias neigiamą poveikį žmogui ir aplinkai.


Papildomą informaciją  teikia AB „Utenos trikotažas“ generalinis direktorius Algirdas Šabūnas, tel. 370 389 51445.

AB ,,Utenos trikotažas” generalinis direktorius Algirdas Šabūnas


Priedai


2018 IQ tarpine informacija.pdf
Atsakingu asmenu patvirtinimas.pdf