Paskelbta: 2018-01-25 12:15:57 CET
AB „East West Agro“
Kita informacija

Preliminarūs EWA veiklos rezultatai: nepaisant rinkos nuosmukio bendrovės pajamos 2017 m. pasiekė rekordą

Kaunas, Lithuania, 2018-01-25 12:15 CET -- Preliminariais neaudituotais duomenimis žemės ūkio technikos prekybos akcinė bendrovės „East West Agro“ (EWA) pajamos 2017 m. viršijo 26 mln. eurų ir buvo didžiausios per visą bendrovės veiklos istoriją. Lyginant su 2016 m., įmonės pajamos augo 14,3 proc., o bendrasis EWA pelnas didėjo kone penktadaliu, 19 proc., ir siekė 4,62 mln. eurų. Per praėjusius metus bendrovė pardavė 510 žemės ūkio technikos vienetų, iš jų 232 – savaeigės žemės ūkio mašinos.

Bendrovės rezultatai augo nepaisant itin nepalankių rinkos sąlygų: 2017 m. bendras traktorių pardavimas Lietuvoje smuko beveik 40 proc. Naujų registruotų ratinių traktorių šalyje sumažėjo nuo 1148 vienetų 2016 m. iki 718 praėjusiais metais.

„Keli pastarieji metai ūkininkams ir žemės ūkio bendrovėms buvo tikrai sudėtingi. Prastos gamtinės sąlygos, kritusios produkcijos supirkimo kainos ir kiti veiksniai lėmė pesimistines nuotaikas rinkoje bei pristabdė investicijas. Vis dėlto, mūsų  įmonės plėtra Lietuvos regionuose, rinkos išmanymas ir didelė orientacija į paslaugų kokybę leido pasiekti rezultatų, kuriuos, atsižvelgdami į bendrą padėtį rinkoje, laikome daugiau nei įspūdingais“, − sako Danas Šidlauskas, EWA vykdomasis direktorius.

Per praėjusius metus bendrovės parduodamų ir aptarnaujamų „Massey Ferguson“ traktorių užimama Lietuvos rinkos dalis didėjo nuo 10,89 proc. iki 16,3 proc. Toks šuolis „Massey Ferguson“ traktorius pakylėjo į antrą poziciją šalyje, ir šio gamintojo traktoriai populiarumu aplenkė dar daugiau iki šiol Lietuvoje dominavusių prekių ženklų.

EWA veiklos rezultatus lėmė ir išaugęs javų kombainų pardavimas. Lietuvos ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės pernai įsigijo 212 kombainų, penktadaliu (21 proc.) daugiau nei 2016 m. Atitinkamai, bendrovės EWA parduodamų „Massey Ferguson“ kombainų dalis rinkoje nuo 18,3 proc. 2016 m. per praėjusius metus ūgtelėjo iki 20,3 proc.

Be to, prie rekordinių bendrovės veiklos rodiklių didele dalimi prisidėjo vis aktyvesnė atsarginių dalių prekyba bei serviso paslaugos. Sėkmingai įmonės veiklai stiprų impulsą suteikė ir pernai atidaryti aptarnavimo centrai Šiauliuose ir Kupiškyje. 

„Nors ūkininkams praėjusiais metais iššūkių nestigo, artimiausiu metu tikimės žemės ūkio technikos rinkos atsigavimo. Suprantama, kad investicijos į įrangą pastaruoju metu buvo atidedamos, tačiau jų poreikis neišnyksta. Atvirkščiai, jis tik stiprėja, augant būtinybei didinti ūkių našumą ir derlių. Taigi rinkai atsitiesiant, didės ir žemės ūkio technikos bei jos aptarnavimo paslaugų poreikis, tad EWA ketina toliau stiprinti savo pajėgumus. Atlikę investicijas į personalą ir geografinę plėtrą jau šiandien esame pasirengę parduoti ir aptarnauti kur kas daugiau technikos, nei iki šiol“, − pažymi D. Šidlauskas.

AB „East West Agro“ turi tris regioninius prekybos ir aptarnavimo centrus – Kaune, Šiauliuose ir Kupiškyje. Įmonės strategijoje artimiausiu metu numatyta plėtra į Latviją bei Estiją per vietinių įmonių įsigijimus. Lietuviško kapitalo bendrovė, įkurta 2006 m., šiandien yra viena didžiausių žemės ūkio technikos prekybos įmonių Lietuvoje. Šio sektoriaus bendrovių TOP 3-uke savo pozicijas sėkmingai įtvirtinusi EWA atstovauja tokiems visame pasaulyje pripažintiems žemės ūkio technikos gamintojams kaip „Massey Ferguson“,„Laverda“, „Fella“ ir kitiems. Šiuo metu EWA Lietuvoje aptarnauja daugiau kaip 6 tūkst. ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių. 2017 m. pabaigoje bendrovėje iš viso dirbo 70 darbuotojų.

         Danas Šidlauskas
         Vykdomasis direktorius
         AB „East West Agro“
         El. paštas danas@ewa.lt