Paskelbta: 2017-08-18 14:39:00 CEST
AB „East West Agro“
Kita informacija

EWA pagrindiniai akcininkai darbuotojams padovanojo akcijų

Kaunas, Lietuva, 2017-08-18 14:39 CEST -- Du pagrindiniai akcinės bendrovės „East West Agro“ (EWA) akcininkai – Danas Šidlauskas ir Gediminas Kvietkauskas – 21 įmonės darbuotojui padovanojo dalį nuosavų akcijų – iš viso 4 090 vienetų. 

„Norime dar labiau sutelkti ir motyvuoti savo komandą ir tam renkamės pažangius personalo valdymo ir vadybos sprendimus. Įmonės akcijų dovanojimas ir opcionai yra pasaulyje plačiai paplitusi darbuotojų motyvavimo praktika, tik Lietuvoje rečiau naudojama dėl nepritaikytos mokestinės bazės. Nusprendėme ją pritaikyti savo veikloje bei taip atsidėkoti geriausiems kolegoms už jų sunkų darbą ir svarbų indėlį į verslo augimą. Mums svarbu, kad patyrę  darbuotojai galėtų jaustis kaip tikri bendrovės šeimininkai ir dar labiau įsitrauktų į jos veiklą“, – sako Danas Šidlauskas, EWA vykdomasis direktorius. 

Pasak jo, ateityje planuojama sudaryti opciono sutartis naujai išleidžiamoms akcijoms ir taip suteikti galimybę investuotojams papildomai uždirbti iš akcijų kainos kilimo esant geriems įmonės rezultatams.

Du pagrindiniai akcininkai darbuotojams dovanojo dalį bendrovės akcijų iš savo asmeninių paketų. Dovanojimo sutartyje nėra numatyti jokie akcijų pardavimo apribojimai.

Šių metų gegužę EWA sėkmingai įgyvendino pirminį viešą akcijų siūlymą (IPO) ir iš viso pritraukė 3 mln. eurų kapitalą. Siūlymo metu bendrovės akcijas įsigijo 107 investuotojai, o investuotojų paklausa pasiūlą viršijo 22 procentais.  IPO metu vienos akcijos vertė buvo 24 eurai. Nuo gegužės 22 d. EWA akcijos yra įtrauktos į Nasdaq Baltijos alternatyviąją vertybinių popierių rinką „First North“. 

Lietuviško kapitalo akcinė bendrovė EWA, įkurta 2006 m., šiandien yra viena didžiausių žemės ūkio technikos prekybos įmonių Lietuvoje. Šio sektoriaus bendrovių TOP 5-uke savo pozicijas sėkmingai įtvirtinusi EWA atstovauja tokiems visame pasaulyje pripažintiems žemės ūkio technikos gamintojams kaip „Massey Ferguson“, „Laverda“, „Fella“ ir kitiems. Šiuo metu bendrovė Lietuvoje aptarnauja daugiau kaip 6 tūkst. ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių. Bendrovėje iš viso dirba 70 darbuotojų.  

         Valdybos pirmininkas
         Danas Šidlauskas
         danas@ewa.lt