Avaldatud: 2016-08-16 12:00:00 CEST
Nasdaq Tallinn
Pressiteade

Nasdaq Balti börsidel noteeritakse AgroCredit Latvia võlakirjad

Tallinn/Riia/Vilnius, Nasdaq Balti börsid – 16. august 2016

Nasdaq (NDAQ) teatab, et 26. augustil noteeritakse Nasdaq Balti börside võlakirjanimekirjas Läti krediidiettevõtte AgroCredit Latvia (kauplemistähis: ACL) võlakirjad. Juriidiliselt noteeritakse ettevõtte võlakirjad Nasdaq Riia börsil.

AgroCredit Latvia on spetsialiseerunud farmeritele laenuteenuste pakkumisele. Ettevõte väljastab laene põllumajandamiseks tarvilike vahendite, sh seemnete, väetiste, kemikaalide ja kütuse soetamiseks. AgroCredit Latvia alustas tegevust 2011. aastal ning on alates sellest ajast laenuteenuseid müünud mitmesajale Läti farmerile. Rohkem infot ettevõtte kohta: agrocredit.lv.

„Krediidi hind ja kättesaadavus on AgroCredit Latvia ühed olulisemad arengutegurid,“ ütles AgroCredit Latvia juhatuse esimees Ģirts Vinters. „Võlakirjade noteerimine börsil laiendab meie valikuvõimalusi kaasata raha nii era- kui institutsionaalsetelt investoritelt ka edaspidi. Samuti suurendab võlakirjade kauplemisele võtmine ettevõtte usaldusväärsust ja läbipaistvust.“

„Õnnitleme AgroCredit Latvia tiimi otsuse puhul noteerida ettevõtte võlakirjad börsil,“ ütles Nasdaq Balti börsiteenuste juht Daiga Auziņa-Melalksne. „AgroCredit Latvia on järjekordne hea näide ettevõttest, kes kasutab efektiivseks raha kaasamiseks kohalikku avalikku kapitaliturgu. Meil on rõõm näha, et Balti kapitaliturg on neile hüppelauaks veelgi ambitsioonikamate plaanide elluviimisel Läti farmerite tegevuse toetamisel.“

Võlakirjaemissiooni nimiväärtus kokku on 10 miljonit eurot. Ühe võlakirja nimiväärtus on 5000 eurot. Võlakirja aastane intressimäär on 7%, intressimakseid tehakse kord aastas. Võlakirjade lunastamistähtaeg on 31. detsember 2026.
 

Nasdaq, Inc. on maailma juhtiv kauplemis-, börsitehnoloogia-, noteerimis-, teabe- ja avalike ettevõtete teenuste pakkuja, tegutsedes kuues maailmajaos. Maailma esimese elektroonilise börsi loojana kasutatakse meie tehnoloogiat enam kui 70 väärtpaberiturul rohkem kui 50 riigis. Ligikaudu üks kümnest väärtpaberitehingust maailmas tehakse Nasdaqi tehnoloogia vahendusel. Nasdaq on koduks 3,741 noteeritud ettevõttele, mille turuväärtus on kokku üle 9,3 triljoni dollari. Loe täpsemalt: business.nasdaq.com,nasdaqbaltic.com.

  

Lisainfo:
Ott Raidla
Nasdaq Baltic Market
Kommunikatsiooni- ja turundusjuht
Tel: +372 640 8862
Mobiil: +372 5552 4824
ott.raidla@nasdaq.com