Publicēts: 2016-07-11 10:14:43 CEST
Latvijas Gāze
Prospekts

AS "Latvijas Gāze" aicina akcionārus pieteikties uz jaunā uzņēmuma akcijām

Saskaņā ar Latvijas Gāzes reorganizācijas procesu visiem akcionāriem līdz 2016. gada septembrī plānotajai Akcionāru sapulcei, kurā būs balsojums par uzņēmuma sadalīšanu, ir jāizdara izvēle par jaundibināmā pārvades un uzglabāšanas uzņēmuma akciju ieguvi. Pretējā gadījumā, saskaņā ar Komerclikumu, šie akcionāri zaudēs iespēju iegūt akcijas vai kompensāciju.

Latvijas Gāzei ir liels akcionāru skaits - aptuveni 6 600, no tiem liela daļa savas akcijas ieguvuši vēl privatizācijas gaitā deviņdesmito gadu beigās un divtūkstošo gadu sākumā. Līdz ar to vēl šobrīd aptuveni 2 500 akcionāru savas akcijas glabā Latvijas Centrālā depozitārija Sākotnējā reģistrā (akcijas nav pārvestas uz privātiem kontiem bankās). Liela daļa no šiem akcionāriem diemžēl ir miruši vai arī vienkārši aizmirsuši par savām akcijām. Šie akcionāri nav arī izņēmuši dividendes, kuras var saņemt vien pārvedot akcijas uz vērtspapīru kontu bankā. Kopējais uzkrāto dividenžu apjoms ir 1,1 miljons eiro jeb vidēji 440 eiro katram akcionāram (summa atkarīga no akciju skaita).

Latvijas Gāze aicina visus akcionārus līdz septembrim pieteikties uz jaundibināmā uzņēmuma akcijām. Akcijas iegūs tie pieteikumu iesniedzēji, kuriem piederēs Latvijas Gāzes akcijas uz Akcionāru sapulces dienas beigām. Pieteikumus uz akcijām var sūtīt ierakstītā vēstulē pa pastu, elektroniski parakstītu dokumentu var sūtīt uz e-pastu info@akcionari.lg.lv, savukārt klātienē akciju pieteikumu var iesniegt Rīgas klientu apkalpošanas centrā. Akciju pieteikuma forma un papildus informācija ir pieejama interneta mājaslapā sadaļā Uzņēmuma reorganizācija.

         Vinsents Makaris
         Tel. + (371) 67 369 144
         E-pasts: IR@lg.lv


2016_Akciju_pieteiksanas_nolikums.pdf
2016_II_pielikums_Juridiskas_personas_pieteikums.docx
2016_Latvijas_Gaze_Reorganizacijas_prospekts.pdf
2016_I_pielikums_Fiziskas_personas_pieteikums.docx
Akcionara_celvedis.pdf
2016_I_pielikums_Pilnvarotas_fiziskas_personas_pieteikums.docx