Avaldatud: 2016-07-07 11:21:41 CEST
Nasdaq Tallinn
Pressiteade

Parandusteade: Nasdaq Balti börside põhinimekirjas noteeritakse HansaMatrix’i aktsiad

Käesolevas teates on täpsustatud esialgsest teatest tõlkevea tõttu välja jäänud reguleeritud turgu, kus HansaMatrix’i aktsiad kauplemisele võeti.

Tallinn/Riia/Vilnius, Nasdaq Balti börsid, 7. juuli 2016

Nasdaq teatab, et 12. juulil noteeritakse Läti tehnoloogiaettevõtte HansaMatrix’i aktsiad (kauplemistähis: HMX1R)  Nasdaq Balti börside põhinimekirjas. Juriidiliselt noteeritakse aktsiad Nasdaq Riia turul.

HansaMatrix on kiiresti kasvav tehnoloogiaettevõte, mis pakub tootedisaini ja tootmise täisteenust andmevõrgunduses, nn asjade internetis ja teistes kõrge lisandväärtusega ärisegmentides. Ettevõte on tegutsenud 15 aastat ning opereerib kahte tootmisjaama, kus töötab kokku üle 350 inimese. Täpsemalt saab lugeda: hansamatrix.com.

„Meil on hea meel tervitada HansaMatrix’it Balti börside põhinimekirjas noteerimise puhul. Nüüd saavad ettevõtte kasvust osa võtta lisaks praegustele omanikele ka uued investorid,“ ütles Nasdaq Balti börsiteenuste juht Daiga Auziņa-Melalksne. „Kiiresti kasvavad väikese- ja keskmise suurusega ettevõtted on iga majanduse selgroog ja seega on äärmiselt oluline, et neil ettevõtetel oleks ligipääs sobilikele rahastusallikatele. Usume, et HansaMatrix’i edukas noteerimine Nasdaq Balti börsidel aitab neil kasvada tuntud ja tunnustatud ettevõtteks ja olla seeläbi eeskujuks teistele Balti väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele.“

„Minu jaoks on noteerimine ettevõtte 15-aastase tegevusajaloo üks uhkeim ja põnevaim hetk. Ettevõtte börsile viimine ja turult kapitali kaasamine võimaldab suurendada nähtavust ja võimalusi edasi arendada. Oleme kapitali kaasamise protsessi käigus saanud investoritelt hindamatut tagasisidet. Ma ootan huviga nendega koostöö tegemist,“ ütles HansaMatrixi juht Ilmārs Osmanis.

Enne ettevõtte aktsiate noteerimist Nasdaq Balti põhinimekirjas viis HansaMatrix läbi olemasolevate ja uute aktsiate suunatud pakkumise erinevatele investoritele, sh mitmele Balti pensionifondile. Pärast raha kaasamist koosneb HansaMatrix’i kapital 1 829 381 lihtaktsiast, mille nimiväärtus on 1 euro. Kõik ettevõtte aktsiad noteeritakse Nasdaq Balti põhinimekirjas.
 

Nasdaq, Inc. on maailma juhtiv kauplemis-, börsitehnoloogia-, noteerimis-, teabe- ja avalike ettevõtete teenuste pakkuja, tegutsedes kuues maailmajaos. Maailma esimese elektroonilise börsi loojana kasutatakse meie tehnoloogiat enam kui 70 väärtpaberiturul rohkem kui 50 riigis. Ligikaudu üks kümnest väärtpaberitehingust maailmas tehakse Nasdaqi tehnoloogia vahendusel. Nasdaq on koduks enam kui 3700 noteeritud ettevõttele, mille turuväärtus on kokku üle 9,6 triljoni dollari. Loe täpsemalt: business.nasdaq.com, nasdaqbaltic.com.

 

Lisainfo:
Ott Raidla
Nasdaq Baltic Market
Kommunikatsiooni- ja turundusjuht
Tel: +372 640 8862
Mobiil: +372 5552 4824
ott.raidla@nasdaq.com 

 

Nasdaq Balti koondnimetus hõlmab Nasdaq kontserni kuuluvaid börse, reguleeritud turge ja alternatiivturge First North, mida korraldavad Nasdaq'i turukorraldajad Balti riikides, st Nasdaq Tallinn AS, Nasdaq Riga AS ja AB Nasdaq Vilnius.